Eesti Pagar toetab noorte murdmaasuusatamise võistlussarja

10. jaanuaril stardib noorte murdmaasuusatamise võistlussarja ETV – Swedbanki noorte suusasari 21. hooaeg. Juba sel pühapäeval panevad Valgehobusemäe suusa – ja puhkekeskuses suusad alla meie noored suusalootused, et anda avapauk kodusele võistlushooajale.

Sari alustab eraldistardiga klassikatehnikasõitudega 10. jaanuaril, nädal hiljem 16. jaanuaril sõidetakse Viljandimaal Holstre – Pollis teine etapp, kus parimad selguvad eraldistardiga lühikestel vabatehnikadistantsidel. 13. veebruaril võõrustab Kõrvemaa matka – ja suusakeskus vabatehnikasprindi võistlust. Märtsikuusse mahub kaks etappi, 5. märtsil sõidetakse Pannjärvel vaatemänguline suusakross ja 25. märtsil Jõulumäel finaaletapp, kus traditsiooniliselt kavas pikad ühisstardiga klassikadistantsid.
Eesti Suusaliidu peasekretäri Jaak Mae sõnul pärineb sarja osalejaterekord Torino Olümpiamängude hooajast kui osalemisrõõmu nautis 937 noort suusasõpra, viimastel aastatel on see number stabiilselt olnud 750 juures. „Tänu Eesti Terviseradade üha arenevale võrgustikule saab üha enam lapsi üle Eesti suusarõõme nautida ning loodame, et eestlaste üks lemmikuid talispordialasid saab igas peres harjumuspäraseks tegevuseks. Õnneks on ka ilmataat uue aasta alguses meie poolel ja terve Eesti on kattunud valge lumevaibaga “ lisas Mae.

Esmakordselt sarja ajaloos pannakse legendaarsete õpetajate ja treenerite Erna ja Herbert Abeli 100. sünniaastapäeva raames nende endiste õpilaste poolt noortesarja kõigi vanuseklasside üldvõitjatele välja eriauauhinnad.

Kõigist kavas olevast viiest etapist teeb kokkuvõtted ka Eesti Rahvusringhääling ning neid on võimalik vaadata ETV eetris olevas neljas „Suusaajakirja“ saates 16.01, 13.02, 05.03 ja 25.03.
ETV – Swedbanki noorte suusasari on suunatud 10-23 aastastele noortele murdmaasuusatajatele. Paremusarvestust peetakse hooaja viiel etapil kaheksateistkümnes võistlusklassis ja kümnes vanuserühmas. Võistlussari on kõigile osavõtjaile tasuta.
Lisaks sarja peasponsorile Swedbankile panevad korraldamisele õla alla suurtoetaja Eesti Pagar, sarja supipartner Salvest, auhinnapartner Maiasmokk ja Skiwax.
Sarja koduleht: www.suusaliit.ee/noortesari

SWED_noortesari_2016_189x142.