Kas saia saab uuesti leiutada? Jah, sai küll!

Eesti Pagar tõi jaanuarikuus turule täiesti innovatiivse saiatoote  – 70% vähendatud süsivesikutesisaldusega mitmeviljasaia Sire!

Mitmeviljasai Sire on pealtnäha ja maitseltki nagu tavaline sai, kuid vähendatud on teravilja osakaalu ning lisatud muna, õli ja seemneid. Nii vähenes saias süsivesikutesisaldus ning tõusis valgu-ja rasvasisaldus.

Novaatorliku saiatoote loomisele julgustas Eesti Pagarit tarbijate hulgas üha levinum teadlik tervisliku toitumise trend, mille puhul välditakse liigsete rafineeritud süsivesikute (suhkur, jahu, siirup) tarbimist. Lisaks vähendatud süsivesikutele sisaldab Sire rikkalikult kiudaineid, linaseemneid ja päevalilleseemneid ning eraldi on lisatud väga kõrge kiudainesisaldusega õuna-ja nisukiudu.

Rasvainena on saias kasutatud tervislikku rapsiõli, sest just rapsiõlis on omega3 ja omega6 rasvhapped ideaalses vahekorras, tänu millele on meie organismil neid kerge omandada.

Madala süsivesikutesisalduse tõttu võib Sire saia julgelt soovitada kaalujälgijatele, kulturistide menüüsse sobib Sire ennekõike oma kõrge valgusisalduse poolest.

 Toote juurde