Mis tehnikat on vaja lühifilmi tegemiseks?

Põneva ja haarava filmi tegemiseks ei ole tingimata vaja tipptasemel stuudiotehnikat. Hakkama saad ka mobiiltelefoni ja nutika lähenemisega.

 

Kõigepealt mõtle, mis tehnika on sul olemas või mida saad laenata.

 

Alustame nutitelefonist. Sellel on tavaliselt kaamera ning see leidub pea iga noore taskust. See passib alguseks hästi. Tee esmalt tutvust telefoni seadetega. Olenevalt mudelist, saad filmimise ajal ise teravuspunkti üle otsustada, valida näotuvastusrežiimi või hoopis kasutada jälitamise režiimi. Vaata, mida saad seal timmida või milliseid efekte kasutada. See tuleb edasisel planeerimisel kasuks. Tee ka mõni prooviklipp, tõmba arvutisse ja vaata üle.

 

Juhul, kui Sul on käeulatuses mõne toekam digikaamera või lausa videokaamera, siis seda parem. Uuri oma filmimasinat ja õpi seda tundma.

 

Järgmiseks mõtle, mis abivahendeid saad filmimisel kasutada. Mugavaks käepikenduseks on mobiili puhul näiteks endlikepp (selfie stick), millega leiad uusi vaatenurki. Foto- või videokaamerate puhul tuleb kasuks kolmjalg (statiiv), millega saad pildi paigale. Action-võteteks on värisev pilt hea, aga pikalt ei jaksa seda keegi vaadata. Statiivi külge saad kinnitada telefoni endlikepi ärakeeratava osaga. Kui sul neid vahendeid ei ole, siis võid filmimasina ka lihtsalt tooli või laua peale panna. Abiks seegi.

 

Soovid teravamat pilti? Seda saab täiesti tasuta – puhasta lihtsalt kaamera objektiiv.

 

Kaamerast üksi aga alati ei piisa. Vaata üle, mis lampe või valgusteid saad vajadusel abiks võtta. Kui otsid suuremat väljakutset, siis võid ka heli eraldi salvestada. Näiteks diktofoniga. Hiljem liidad pildi ja heli videotöötlusprogrammis uuesti kokku. Nokitsemist on rohkem, aga tulemus võib saada etem.

 

Juhul, kui sa ei soovi kaamera ja arvutiga aga eraldi jännata, siis leia võimalus filmida tahvelarvutiga. Nii saad filmida ja tulemust mõne programmiga vormistada ühes ja samas kohas.

 

Kokkuvõtteks ei ole määrav, millega filmid. Terad eraldab sõkaldest viis, kuidas tehnikast parima välja pigistad.

 

 

Postituse autor: Vambo Viljapea