X

Võitjad

Tähelepanu, tähelepanu!
Aeg on välja kuulutada peauhindade võitjad!

Žürii vaatas hoolega filmid läbi ning kokku mainiti ära koguni 17 videot. See näitab, et erinevad lähenemised, meetodid ning žanrid suutsid teineteisest eristuda ja žürii tähelepanu endale tõmmata.

Parimateks lühifilmideks ja ühtlasi ka GoPro Hero5 võitjateks on:
Raiko Sten Reidla – “Leib on parim toit”
Artur Alpstål – “Must leib, kõikjal meiega”
Märten Matthias Rääli – “Leib teeb Eesti tugevaks”

Raiko video puhul tõi žürii esile aktuaalset teemakäsitlust, loo ülesehitust, tabavat homoorikat teksti, näitlejatööd ja detailideni läbi mõeldud visuaalset lahendust.
Arturi filmi tugevateks külgedeks olid suurepäraselt valitud asukohad, nauditav teostus ning oli tervikuna väga tugev.

Ära tasub mainida veel ka Martin Dvorjanski film “Leib – parim sõber”, kelle teos kõikidele huumorist lugu pidavatele filmisõpradele kindlasti muhedat vaatamist pakub ning Sillamäe Vanalinna kooli 2.a klassi lõbusat klipi “Naljakad võileivad”, mida pea kõik žüriiliikmed oma hinnangutes ära märkisid.

Rahvahääletuse suutis enda kasuks pöörata aga Märten Matthias Rääli oma vägagi muljetavaldava animatsiooniga “Leib teeb Eesti tugevaks”. Märteni lühifilm kogus koguni 3 096 häält ning võitis teise koha omanikku Aiki Arro klippi “William Shakesleib “Rehe monoloog” (2 820 häält).

Eraldi kiidusõnad saadame Kehra Gümnaasiumile ning nende kunstiõpetajale Anne Tannele. Kehra kool oli esindatud kõige arvukamate töödega, kuid meie rõõmuks saabus saabus klippe pea igast Eestimaa nurgast.

Palju õnne veel kord võitjatele ning auhindade kättesaamise osas võetakse teiega juba uuel nädalal ühendust.

Ühtlasi oleme ka seda meelt, et kõik laekunud tööd on tunnustamist väärt! Nii otsustasime, et väikese meelespidamise osaliseks saavad kõik konkursile registreerunud. Mis see täpsemalt on, seda näeb juba igaüks ise. Kõikidega võetakse eraldi meili teel ühendust.

Suur aitäh kõikidele osalejatele!